background

OPTİMUM PROJESİ ITEA TARAFINDAN MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ ALDI

ITEA Proje Günleri ve Ödül Töreni 2022

AVRUPA BİRLİĞİ tarafından EUREKA çatısı altında kurulan ITEA Kümesi, yazılım inovasyonu alanındaki projelere odaklanan, finansman sağlayan, katma değeri ve ticarileşme potansiyeli yüksek projelerin ortaya çıkmasına büyük destek sağlayan bir yapıdır. “ITEA Proje Günleri” de bu ITEA Kümesinin en önemli etkinliklerinden biridir. Yazılım alanındaki yenilikçi Ar-Ge projelerini desteklemek için her yıl düzenli olarak çağrı öncesinde Proje Günleri düzenlenmektedir. Proje Günleri, birçok ülkeden birçok şirket temsilcisini bir araya getirerek, potansiyel proje fikirlerini tartışmalarına ve konsorsiyumlar içinde proje ortaklıkları kurmalarına olanak tanır. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle Proje Günleri iki yıldır online olarak yapılıyordu. Uzun bir aradan sonra nihayet bu yıl 13-15 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında Helsinki'de yüz yüze gerçekleştirildi.

Her Proje Günleri etkinliğinde olduğu gibi bu yıl da akıllı şehirler, akıllı enerji, akıllı endüstri ve özellikle akıllı sağlık olmak üzere 8 alanda çeşitli ülkelerden gelen partnerler tarafından proje sunumları yapıldı.

ERMETAL de Proje Günleri etkinliğine de katıldı. Etkinliklerde sunulan projelerden biri olan “SelfOrgA” projesi, ERMETAL'in çalışma alanları ve süreç yapısı ile ilgili bir proje olarak değerlendirildi. Ve sonuç olarak ERMETAL, SelfOrgA adlı bu projeye Türk oartner olarak katıldı. Böylece Ermetal uluslararası projelerine bir yenisini.

 

ITEA Ödül Töreni:

ERMETAL'in de ortak olarak yer aldığı OPTIMUM projesinin "Mükemmellik" ödülünü aldığını duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Etkinliğin son günü olan 15 Eylül 2022'de "ITEA Mükemmellik Ödülleri 2022 töreni" düzenlendi. ITEA'nın dört kategori üzerinden değerlendirmesi ve yaptığı seçim sonucunda, endüstri ve toplum için büyük faydalar sağlayan, etkileyici sonuçlar sağlayan dört proje ödüllendirildi;

  • “CyberFactory#1” projesi “Business Impact” kategorisi,
  • “IMPACT” projesi “Innovation” kategorisi,
  • “PANORAMA” projesi “Standardization” kategorisi
  • “OPTIMUM” projesi her üç kategoride

 

 

Son ve en önemli ödül ise OPTİMUM projesine verildi. ERMETAL'in de ortak olarak yer aldığı OPTIMUM projesinin her üç kategoride de olağanüstü sonuçlar gösterdiği için "Mükemmellik" ödülüne layık görüldüğünü gururla duyururuz. “Mükemmellik” ödülü, sadece istisnai ekiplere ve projelere nadiren verilen bir ödüldür.

Ayrıca Mehmet GÖKÇEDAĞLIOĞLU'na TÜRKİYE koordinatörü ve iş paketi lideri olması bakımından plaket verilmiştir.

ITEA ofisine, büyük proje liderimiz Anja FISCHER'e ve ayrıca IFAK'tan akademisyen ve projenin teknik lideri Thomas BANGEMANN'a, DEMAG'dan yönetici Giuliano PERSICO, Özer AYDEMİR (DIA), Metin TEKKALMAZ (ERSTE), KORE'den ETRI takım lideri Daesub YOON, EZERİS, İSPANYA'dan akademisyen Juan Miguel GOMEZ ve ALMANYA, KORE, TÜRKİYE, İSPANYA, ROMANYA ve İNGİLTERE'den diğer tüm ortaklar.

Ayrıca bu değerli ödülün alınmasında emeği geçen ekip arkadaşlarıma Fatih ATEŞ, Mehmet Cem YILDIZ, Onur KAYA, Emin KURTULUŞ, Alpay MERİÇ'e teşekkür ederim.

 Bu büyük projenin gerçekleşmesindeki ve başarıyla tamamlanmasındaki katkılarından dolayı tüm ortaklara tekrar teşekkür ederiz.

OPTIMUM projesinin kapanış videosunu görmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

https://youtu.be/L-lysBYl7HA